YATA INTERNATIONAL ACADEMY 2019

8-11 Aralık tarihleri arasında, Genel Sekreterimiz Mustafa Eracar ve çeşitli üyelerimiz YATA International tarafından düzenlenen ilk “YATA International Academy” etkinliğine katıldılar.
YATA Arnavutluk’un ev sahipliğinde Tiran’da gerçekleştirilen etkinliğin ana konu başlığı NATO’nun 70. yılı ve geleceğiydi. Oldukça verimli panel, simülasyon ve tartışma programlarının yer aldığı etkinlikte NATO’nun yeni tehdit algıları, toplumun haber alma kaynaklarının sahte haberler aracılığıyla silahlandırılması, güvenlik sektöründe cinsiyet eşitliğinin önemi, Balkan bölgesindeki güncel güvenlik durumu, NATO’nun Avrupa Birliği-Rusya ilişkileri ve Londra’da gerçekleşen NATO zirvesi tartışıldı.
Çok sayıda ittifak ve partner ülkeden katılımcıyı bir araya getiren etkinlik genç profesyonellerin fikir alışverişine vesile oldu. YATA Türkiye, kendisini temsilen katılım gösteren üyeleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin S-400 sistemini satın almasının sebeplerini ve terörle mücadelesini anlatma fırsatı buldu ve Arnavutluk Başbakanlık Ofisi’nde gerçekleştirilen simülasyon etkinliğinde yer alarak etkinliği başarıyla sonlandırdı.